Založiť webovú stránku alebo eShop

NAVOD NA LIKVYDACIU PUKLICE

Niekedy pomôže ak do vody cca 1L vody primiešate 2-3 lyžičky sava (SAVO) obsahuje chlór a ďalšie latky ktoré puklicu zlikvidujú takýto roztok nalejte do rozprašovača a postriekajte ním rastlinu ale pozor v tomto prípade je menej viac a so savom obzvlášť keďže je agresívne treba postupovať opatrne aby ste rastlinu nepoškodili. Týmto postrekom sa zbavíte puklice iba čo sa týka rastliny ako vrchu ale od hliny na dol sa jej dá zbaviť iba nižšie uvedenými chem prostriedkami ...


Aké sú najčastejšie choroby rastlín?
Sú to takzvané puklice a slivušky. Puklice sa objavujú ako mastnota na listoch. Potom tieto parazity vyrastajú a môžeme pozorovať malé hnedé akoby vyrážky. Rastlinu ihneď treba oddeliť od ostatných a ošetriť. Listy treba poriadne umyť, ale ani toto bohužiaľ väčšinou nestačí. Potom treba v obchode s kvetmy kúpiť roztok na zničenie puklíc a s tým niekoľkokrát postriekať celú rastlinu. Malé rastliny tejto chorobe môžu ľahko podľahnúť.
Slivušky sú vlastne taká akoby biela vata na rôznych častiach rastliny, hlavne v rôznych záhyboch. Je jednoduchšie od toho ochrániť rastlinu ako od puklíc. Rastlinku treba poriadne očistiť od tejto bielej hmoty a potom pravidelne rosiť. Vlastne rosenie je jedným z najlepších prevencií proti všetkým chorobám.

Proti pukliciam sa mi osvedčil prostriedok Actara 25WG, je to systémový insekticíd, čiže sa používa ako zálievka. Vyskúšajte aj"APPLAUD A 25 WP"

 

TOPlist